تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
چگونه پاسخ به سوال مصاحبه شغلی: "شما از رئیس قبلی خود چه فکر می کنید؟"

چگونه پاسخ به سوال مصاحبه شغلی: "شما از رئیس قبلی خود چه فکر می کنید؟"

چگونه رئیس خود را توصیف می کنید؟

هنگام درخواست شغل، شما در حال حاضر مراجع خود را - افرادی که شما می دانید ستایش خود را به نمایش گذاشته شده است. اما در مصاحبه ای، گاهی اوقات شما خواهان آن هستید که نظر خود را در مورد رئیس فعلی یا جدید خود مطرح کنید.

همانطور که معلوم می شود، اکثر شغلی ها دقیقا نمی دانند بهترین چیز برای گفتن در مورد آنها حداقل به ما حداقل است. در نظرسنجی هیولا 2018، اکثریت (76٪) پاسخ دهندگان ایالات متحده اعلام کردند که در حال حاضر آنها دارای یک رئیس سابق یا اخیرا داشتند. این در مقایسه با اقلیت (5 درصد) از پاسخ دهندگان که BFFs با رئیس خود و 19 درصد است که رئیس خود را به عنوان مربی، و یا کسی که می توانند یاد بگیرند و می دانند دارای پشت خود را مقایسه کنید. با این حال، کارفرمایان بد بهتر می توانند از پاسخ دهندگان ما به عنوان قدرت گرسنه (26٪)، micromanager (18٪)، بی کفایت (17٪) یا فقط هرگز (15٪) توصیف شوند.

اما صرفنظر از اینکه رئیس قبلی شما بهترین دوست شما یا بدترین دشمن شماست، صحبت کردن در مورد او به یک کارفرمای آینده نگر، کمی دشوار است.

الیین استرلینگ، یک مشاور ارتباطات مبتنی بر تورنتو و نویسنده داستان سازان: راهنمای نوشتن و راهنمای سبک برای شجاع، می گوید: "چگونه روابط گذشته شما را توضیح می دهند در مورد شما صحبت می کنند، نه رئیس، به همین دلیل است که مصاحبه گران این سوال را مطرح می کنند." رهبر جدید کسب و کار

مصاحبه گران هنگامی که از این پرسش می پرسند چند چیز متفاوت را دنبال می کنند: چقدر خوب رفتار می کنید که در آن قرار دارید، چقدر خوب با دیگران بازی می کنید و چگونه می خواهید مدیریت شود. بیا آماده پاسخگویی باشید، بنابراین شما دستگیر نمی شوید و چیزی را که پشیمان می کنید بگویید..

کارشناسان بر این باورند که چیزی که مثبت در مورد رئیس سابق شماست، تنها راه پاسخ دادن به این سوال است - صرفنظر از احساسات واقعی شما.

لین ساریکس مدیر اجرایی مرکز کارآفرینی MBA در دانشگاه شمال شرقی بوستون می گوید: "اگر یک نامزد در مورد یک مدیر پیشین منفی باشد، مصاحبه کننده اغلب مشکلی را برای کارکنان در نظر می گیرد و از استخدام استفاده می کند."

بدیهی است اگر شما یک مدیر بزرگ داشته باشید، سیریکس می گوید که این را تایید کرده و مشخص کنید که چه چیزی آنها را بزرگ ساخته است. "اگر، از سوی دیگر، شما ارتباط بیشتری با مدیرتان داشتید، با احتیاط ادامه دهید".

مارتی بنجامین، مربی حرفه ای مدیریت حرفه ای گواهی شده در نوادا و مدیر اجرایی مراقبت های سلامت می گوید، می خواهید جنبه های مثبت سبک رهبری مدیر خود را برجسته کنید و آنچه را که از او آموخته اید، برجسته کنید. اگر مصاحبه کننده برای انتقاد از نوعی انتقاد می کند، می گوید چیزی که به یک یادداشت مثبت پایان می یابد.

"ممکن است بخواهید تصدیق کنید که در حالی که شما سبک های بسیار مختلفی داشتید، راهی پیدا کردید که با نتایج کار و یا پاسخگویی به نیازهای مشتریان همکاری کنید"، Sarikas پیشنهاد می کند. "آماده باشید که نمونه خاصی را ارائه دهید که می تواند به شیوه ای مثبت به اشتراک گذاشته شود".

شما می گویید: "رئیس من قوی بود، که گاهی اوقات برای برقراری ارتباط ایده های جدید دشوار شد. با این حال، ما همیشه موفق به صحبت کردن و پیدا کردن راه حل هایی که برای شرکت بهتر بود. "


ن : karyabi-tehran
ت : جمعه 26 بهمن 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)